Poradnik


13 grudnia 2020

Telemedycyna – przyjaciel czy wróg?

Zdecydowanie PRZYJACIEL twojego zdrowia. Wyobraź sobie taką sytuacje: zostajesz sam/a w domu z 2 dzieci. Jedno z nich nagle zaczyna gorączkować. Nie możesz wyjść z domu pozostawiając drugie dzieciątko bez opieki. W nagłych przypadkach ratunkiem była wizyta na SOR, jeśli jesteś mobilny, ale dodatkowo narażasz malucha na komplikacje zdrowotne... Dziś sytuacja jest dużo prostsza i wygodniejsza.
13 grudnia 2020

Recepta online, czyli jak zrealizować e-Receptę w dobie Internetu

Recepta online, czyli e-Recepta to elektroniczny odpowiednik papierowej recepty. Dobra wiadomość dla pacjentów jest taka, że w przeciwieństwie do klasycznej papierowej recepty, do wystawienia e-Recepty nie jest konieczna wizyta bezpośrednio u lekarza czy w przychodni. Możesz otrzymać ją do ręki - nawet w 5 min bez wychodzenia z domu!
13 grudnia 2020

Czym jest e –zwolnienie i jak je otrzymać.

Potocznie nazywana i lubiana przez młodzież L-Quatro lub L-4 było uzyskiwane wyłącznie w gabinecie lekarskim. Najpierw musiałeś umówić się na wizytę, a następnie dreptać do przychodni i czekać w niemałej kolejce na swój czas. Lekarz przeprowadzał wywiad po czym przechodził do badania. Jeśli uznał za stosowne wystawiał zwolnienie lekarskie w formie papierowej, które należało dostarczyć pracodawcy. Tak było do 2016 roku. Uff 😊
13 grudnia 2020

Antykoncepcja i jej rodzaje – zapoznaj się z najlepszą opcją dla siebie

Nasza seksualność i atrakcyjność to sfera życia bezwzględnie połączona z naszymi emocjami i uczuciami. Pobudzająca pożądanie i fantazje związane z własnym ciałem czy ciałem drugiego człowieka. Jest miło, przyjemnie, dajemy się ponieść uniesieniom...ale co robić, jeśli nie chcesz zajść w ciąże?
12 grudnia 2020

Recepta Tabletka Po, czyli rodzaje antykoncepcji awaryjnej

Jeżeli Tu jesteś to znaczy ze potrzebujesz wsparcia w delikatnej sprawie a My postaramy się Ci pomóc. Sex daje wspaniałe endorfiny, chwile uniesień... ale coś poszło nie tak, prawda? Zapomnieliście się, pękła prezerwatywa, zapomniałaś o tabletce antykoncepcyjnej... Przyczyn, dla których wizja potencjalnej ciąży nie cieszy, może być wiele, ale problem jest jeden – niechciana ciąża. Jak temu zaradzić? Medycyna wychodzi naprzeciw potrzebom kobiet i rozwiązaniem jest antykoncepcja AWARYJNA lub potocznie nazywana “tabletka po” lub “dzień po”